Ako urobiť váš eShop atraktívny pre Google

Byť v Google na prvých miestach pri všetkých kľúčových slovách, ktoré súvisia s produktmi eShopu je snom každého prevádzkovateľa internetového obchodu. Má to však niekoľko háčikov: Google je vyberavý a vaša konkurencia nespí. Napriek tomu je potrebné urobiť všetko potrebné preto, aby ste o horné pozície mohli zabojovať zo zabezpečených línií.

Ako urobiť váš eShop atraktívny pre Google

Činnosť, ktorá sa špecificky zaoberá činnosťou zameranou na získanie dobrých pozícií vo výsledkoch vyhľadávania je známa pod menom optimalizácia pre vyhľadávače alebo SEO (z anglického Search Engine Optimization). Táto oblasť zahŕňa množstvo činností, ktoré vyžadujú pomerne veľkú znalosť problematiky a táto nebude predmetom tohto článku.

Dnes sa vám predstavíme hlavné veci, ktoré môžete (ba dokonca musíte) pre zlepšenie pozícií vášho eShopu vo vyhľadávačoch urobiť vy sami. Alebo si zaplatiť odborníkov, aby to urobili pre vás.

Texty, texty a texty...

Keď niečo na Google hľadáme, robíme tak pomocou kľúčových slov, ktoré zadáme a pre ktoré očakávame relevantné výsledky. Zadávame text a hľadáme text. Preto je veľmi dôležité si uvedomiť, že kvalitne spracované texty na stránkach vášho eShopu sú dôležitým predpokladom pre možnosť ich zobrazenia vo výsledkoch vyhľadávania.

Odporúčame sústrediť sa na správne vloženie kľúčových slov do textov každej stránky vášho eShopu. Zamerajte sa predovšetkým na tieto oblasti:

  • Názov každej stránky vášho eShopu
  • Meta popis každej stránky vášho eShopu
  • Popisy tovaru na produktových stránkach
  • Názvy a alternatívne texty produtkových fotografií
  • Umožniť tvorbu užívateľského obsahu (komentáre, recenzie a pod.)
  • Tvorba a publikácia hodnotných článkov

Technická optimalizácia eShopu

Aby ste získali čo najlepšie pozície v Google, je potrebné aby bol váš eShop software optimálne riešený aj z technickej stránky. Dobre technicky spracovaný eShop má vyriešené predovšetkým tieto oblasti:

  • zamedzuje tvorbe duplicitného obsahu
  • je naprogramovaný tak, aby bolo zabezpečené čo najrýchlejšie načítavanie stránok

Tvorba a publikovanie článkov

Google, ale aj vaši zákazníci, majú radi stránky, ktoré sú aktuálne a poskytujú im pridanú hodnotu vo forme zaujímavých informácií. Publikovaním zaujímavých článkov, či už o tovare, ktorý predávate alebo o činnosti eShopu, novinkách a akciách, ponúknete zaujímavý obsah nielen návštevníkom vášho obchodu, ale i vyhľadávačom, predovšetkým Google.

Ak články tvoríte s ohľadom na kľúčové slová, pri ktorých chcete, aby vás ľudia našli, zvýšite tak počet nových návštevníkov, ktorých z Google získate.

Získavanie kvalitných externých odkazov

Je mnoho spôsobov, ako získať externé odkazy z cudzích webových stránok. Väčšina z nich je porušením pravidiel takmer všetkých veľkých vyhľadávačov a môže vám v konečnom dôsledku priniesť viac škody ako osohu. Ideálny spôsob, ako získať kvalitné odkazy s externých stránok je ponuka tak zaujímavého obsahu alebo tovaru, o ktorom majú záujem informovať iné stránky bez toho, aby ste ich o to museli žiadať.

Napriek tomu, ak máte možnosť získať textový odkaz obsahujúci vaše dôležité kľúčové slová zo stránky, ktorá je obsahovo relevantná voči vášmu eShopu, urobte tak. Kvalitné externé linky zvyšujú hodnotu vašich stránok a výrazným spôsobom ovplyvňujú vaše pozície v Google.

MEGA eShop je riešenie, ktoré je pripravené umiestniť váš obchod na popredných priečkach vo výsledkoch vyhľadávania, a to nielen v Google, ale aj ostatných svetových či slovenských vyhľadávačoch.

Možnosti financovania

Vždy nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0911 34 51 53, prípadne e-mailom

MEGA eShopy podporujú nasledujúce
systémy, banky a technológie:

VISA MasterCard Diners Club OPTBank Volksbank TatraBanka ČSOB VÚB UniCredit Bank Maestro PayPal POHODA MoneyS3 KROS OMEGA Slovenská Sporiteľňa CETELEM HOME CREDIT Quatro
Páči sa vám MEGA? Odporučte ju...